حجت الاسلام احمد مازنی، در گفت و گو با خبرنگار سیاسی سهندنامه با استقبال از تصمیم قوه قضاییه برای شفاف سازی در مورد حساب هایش گفت: اینکه قوه قضاییه به این نتیجه رسید که باید به نماینده های ملت پاسخ و گزارش و توضیح بدهد امر پسندیده ای است و اصلا ما دنبال همین شفافیت و پاسخگویی هستیم.
این عضو فراکسیون امید مجلس در مورد جلسات رییس دستگاه قضا با نمایندگان و بیاینه حمایتی اخیر بعضی از نمایندگان اظهار داشت: بنده در این جلسات نبودم اما نمایندگانی که شرکت کردند از اصل این حرکت تعریف کردند و ریاست محترم قوه قضاییه و همکارانشان پرونده مربوط به این سوال را در اختیار گذاشتند و توضیحاتی دادند و فکر میکنم اینکه نماینده های محترم مجلس نامه ای تهیه کردند، به نوعی خواستند که از این رفتار و روش خوبی که به عنوان پاسخگویی مطرح است استقبال و قدردانی کرده باشند.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در مورد امضاکنندگان نامه گفت: من متن نامه و امضاها را ندیده ام. ظاهرا خیلی ها امضا کردند. تاکید میکنم اگر از این بابت باشدکه قدرشناسی از این رفتارشان باشد کار پسندیده ای است اما اگر بدعتی باشد برای جلوگیری از رویه قانونی در امر سوال، استیضاح، تحقیق و تفحص و وظیفه نظارت مجلس، این بدعت خوبی نیست ولی من تاکید میکنم چنین ارزیابی ای از امضا کنندگان و تهیه کنندگان این نامه ندارم و برداشتم این است با نیت خیر این کار انجام شده است.
این نماینده مجلس با بیان اینکه سوال ما سرجای خود است و از سوال عقب نشینی نکرده ایم در مورد سوالش از وزیر دادگستری پیرامون حساب های قوه قضاییه افزود: امروز با رییس محترم کمیسیون قضایی صحبت و در خواست کردم سوالم در اولین فرصت در دستور قرار بگیرد و وزیرمحترم تشریف بیاورند و پاسخ بدهند و در چارچوب قانون حرکت شود. سوال ما هم نه به معنای قضاوت و نه اتهام است و صرفا شبهه ای است که در افکار عمومی وجود دارد که این شبهه را میخواهیم از مسیر قانونی برطرف بکنیم و هدفمان کشف حقیقت و انشاءالله اجرای عدالت است.
مازنی علت تاخیر در حضور وزیر دادگستری در مجلس را تدوین و تصویب برنامه ششم توسعه و لایحه بودجه دانست و گفت: رییس مجلس و همه کمیسیون ها در صحن درگیر این برنامه هستیم .در اولین فرصت که مجلس به روال عادی بیفتد یکی از موضوعات همین سوالات است که در دستود قرارمیگیرد. لااقل درباره آنچه به من و وزیر دادگستری مربوط است منتظر هستیم که در فرصت مقتضی در دستور کار کمیسیون قضایی قرار بگیرد.
مازنی در انتها در پاسخ به سوالی در مورد گزارش اخیر یکی از روزنامه های کشور و وضعیت گورخواب هایی که بعد از این گزارش توسط مسئولان متفرق شدند، گفت: من از طریق رسانه ها و فضای مجازی این مساله را دیدم و از وزیر کشور درخواست دارم که از این مسئله که به شهرداری روستای نصیرآباد مربوط است گزارش تهیه کند و مجلس و افکار عمومی را توجیه کند. هم اصل این موضوع از این نظر که انسان ها صاحب کرامت هستند و اگر از نظر معیشت و زندگی در چنین وضعی باشند مایه ی ننگ است و هم اگر چنین رفتاری با این مسئله شده باشد ننگ بیشتری است. ما قضاوتی نداریم و منتظر هستیم که گزارش رسمی به ما داده شود که بتوانیم بر اساس آن قضاوت کنیم.

 • پرینت از این پست پرینت از این پست
 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

  کد امنیتی را وارد کنید *