فاطمه هاشمی رفسنجانی عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی سهندنامه، درباره اختلاف میان قوای مجریه و قضاییه، اظهار کرد: من با سیستم دستگاه قضا آشناییِ کاملی ندارم، اما چیزی که می‎بینم، می‎دانم و مردم نیز به آن اعتقاد دارند و می‏خواهند این است که «قوه قضاییه باید مایه آرامش مردم باشد». یعنی زمانی‎که مردم دستشان از همه جا کوتاه می‏شود به دستگاه قضایی پناه می‎برند.
وی در ادامه افزود: قوه قضاییه باید امین مردم باشد و کارها را نیز سریع انجام دهد تا بتواند آرامش را در جامعه و میان مردم برقرار کند، اما متأسفانه می‎بینیم که خلاف این مسائل انجام می‎شود.
این فعال سیاسی با تأکید بر اینکه «با وجود تفکیک قوا» نباید اختلافی میان قوا وجود داشته باشد، گفت: به عقیده من، اگر تفکیک قوا رعایت می‎شد اختلافی هم میان قوای مجریه و قضاییه به وجود نمی‎آمد.
فرزند آیت‎الله هاشمی رفسنجانی ادامه داد: با وجود تفکیک قوا، چرا قوای قضاییه و مجریه باید با یکدیگر دعوا داشته باشند؟ وقتی هم اختلافی به وجود می‌آید بزرگان باید پاسخ درست را بیان کنند و جواب‎ها نیز قانع‌کننده باشند.
عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه در این باره اضافه کرد: بین هر کسی هم که اختلاف یا دعوایی وجود داشته باشد؛ در نهایت این قوه قضاییه است که باید نقش داوری را ایفا کند. مگر غیر از این است؟، اما چون دستگاه قضا به وظیفه خود عمل نمی‎کند مشکلات این چنینی به وجود می‎آید.
فاطمه هاشمی درباره انتشار أخیر دفاعیه خود در فضای مجازی، یادآور شد: این دفاعیه مربوط به گذشته است. فکر می‎کنم تاریخ دفاعیه مذکور چند سال پیش، یعنی زمانی که آقای روحانی وزرای دولت خود را به مجلس معرفی می‏کرد؛ در مجلس به برادرم (مهدی) و پدرم توهین شد. به همین دلیل من هم گفتم «ای کاش عدالت اجرا می‌شد». وقتی به افراد (مهدی هاشمی و آیت‎الله رفسنجانی) توهین می‎شود؛ پس به برادر و پدرم هم اجازه دفاع دهند. به همین دلیل من را به دادگاه احضار کردند. البته من هم گفتم «ای کاش مهدی بردار لاریجانی» بود.
این فعال سیاسی در ادامه به اتفاقاتی که برای علی مطهری و محمود صادقی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مشهد و تهران رخ داده بود، اشاره کرد و در این باره افزود: مشکل اساسی کشور، عدم رعایت و اجرای قوانین است. ضمن اینکه هیچ استانی نمی‎تواند از استان‌های دیگر کشور جدا باشد یعنی اگر برگزاری کنسرت‌ها در کشور مجاز است پس هیچ استانی هم مجاز به لغو کنسرت نیست و نباید فرقی میان استان‎ها باشد. اگر پخش موسیقی در تلویزیون اشکالی ندارد پس بیرون از تلویزیون هم می‎توان موسیقی گذاشت. متأسفانه افراد سلیقه‎ای رفتار می‎کنند و به قوانین پایبند نیستند.
عضو شورای مرکزی اعتدال و توسعه درباره شخصیت و اظهارات محمود صادقی نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی، تأکید کرد: آقای صادقی یکی از نمایندگانی است که مردم نسبت به ایشان خیلی امیدواری پیدا کردند. به عبارتی مردم احساس می‎کنند که بالاخره نمایندگانی در مجلس شورای اسلامی حضور و وجود دارند که می‎توانند حق مردم را بگیرند. بنابراین افرادی مانند علی مطهری و محمود صادقی باعث آرامش مردم می‏شوند.
وی در پایان تصریح کرد: آقای صادقی را فردی شجاع و نترس می‎دانم که به دنبال واقعیت است. ضمن اینکه ایشان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی است و از ناحیه مردم وظیفه دارد اشکالات را بررسی و پرسش‎هایی را مطرح کند. هر نماینده‌ای وظیفه بررسی مشکلات را دارد، اما برخی نمایندگان وظایفشان را انجام نمی‎دهند.

 • پرینت از این پست پرینت از این پست
 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

  کد امنیتی را وارد کنید *