به گزارش سهندنامه آیت الله سیدکاظم نورمفیدی عصر شنبه در دیدار با مشاور امور زنان و خانواده وزیر کشور و تعدادی از زنان فرهیخته استان گلستان افزود: گاهی برنامه هایی از تلویزیون کشورمان پخش می شود که نه تنها جاذبه ندارد بلکه با دافعه زیاد خانواده های ایرانی را به سمت و سوی شبکه های ماهواره ای سوق می دهد.
عضو مجلس خبرگان رهبری با نام بردن از برخی شبکه های ماهواره ای فارسی زبان اظهار داشت: اینها فقط با هدف تخریب جایگاه خانواده راه اندازی شده اند و متاسفانه آسیب های فراوانی را هم به جامعه ما تحمیل کرده است.
آیت الله نورمفیدی افزود: در مقابل تلویزیون ایران از کارشناسانی برای بیان مسایل دینی استفاده می کند که نگاهی جز محدود کردن زنان در جامعه نداشته و به دنبال کم کردن حضور این قشر موثر در اجتماع هستند.
امام جمعه گرگان نتیجه گیری کرد: در نتیجه اینچنین رویکردی گرایش به ماهواره در جامعه ایرانی نه تنها کم نمی شود، بلکه زیاد هم می شود.
آیت الله نورمفیدی همچنین گفت: بیان ساده و عامه فهم مسایل توسط روحانیون و نخبگان نقش زیادی در تبیین ارزش های اسلامی و انتقال آن به مردم و بخصوص نسل جوان دارد که مصداق بارز آن امام خمینی (ره) است.
امام جمعه گرگان بیان کرد: ایشان با وجود آن که از دانش بسیار زیاد و سواد فوق العاده ای برخوردار بودند اما در زمان سخنرانی های عمومی مسایل را با زبانی بسیار ساده مطرح می کردند تا همه مردم بتوانند از آن استفاده کنند.
آیت الله نورمفیدی ابراز کرد: در زمان حاضر شبکه های ماهواره ای زیادی با زبان فارسی متزلزل کردن بنیان خانواده ها را هدف قرار داده اند و از همه ابزار و ظرفیت خود برای سست کردن کانون خانواده های ایرانی و ایجاد فاصله میان آن ها استفاده می کنند.
نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: یکی از ویژگی های خانواده های ایرانی گرمی ناشی از حضور اعضا در کنار یکدیگر است اما ورود بی ضابطه و پردامنه موبایل ها و شبکه های اجتماعی نه تنها این کانون گرم را به سردی نزدیک کرده بلکه خطر ورود جوانان به مشکلات فراوان ناشی از آن را هم افزایش داده است.

**دانشگاهها نیازمند اندیشمندانی همچون شهید مطهری هستند
آیت الله نورمفیدی همچنین گفت: دانشگاه ها برای تببین دقیق آموزه های اسلامی، بیان ساده مسایل دینی و جلوگیری از گسترش فرهنگ غرب بیش از پیش نیازمند اندیشمندانی چون شهید مطهری است.
امام جمعه گرگان افزود: بعضا برای راهنمایی جوانان و بیان مسایل دینی در دانشگاه ها افرادی سکان تدریس را در دست میگیرند که اندیشه های آنان با دستورات بیان شده دین و راهنمایی های پیامبر اکرم (ص) و ائمه معصومین (ع) فاصله زیادی دارد.
عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: دانشگاه ها به شخصیت های نقد پذیر و اندیشمندی همچون شهید مطهری و امثال او احتیاج دارند تا جوانان را از گرداب های خطر نجات دهند.
به گزارش سهندنامه مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده هم در این دیدار گفت: کم توجهی به ظرافت های خانواده توسط برخی والدین اقبال و توجه دختران و زنان ایرانی به فرهنگ غربی را افزایش داده است.
فهمیه فرهمندپور اظهار کرد: اگر آسیب های این رویگردانی فرهنگی توسط روحانیت و ائمه جمعه مطرح شود ، امیدواری به کاهش آن تا حد زیادی بیشتر خواهد شد.
مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده اظهار کرد: مشکلاتی مانند فرار دختران از منزل و آسیب های مشابه آن ناشی از کمبود عاطفه میان اعضای خانواده و توجه نکردن به خواست قشر نوجوان و جوان است.
وی بیان کرد: یکی از راه های جلب توجه مردم و بازگرداندن صمیمیت به کانون خانواده ها کمک موثر روحانیون و علما و بیان این مشکلات در تریبون ها و منابر است.
به گزارش سهندنامه مشاور وزیر کشور در سفر به گرگان ضمن حضور در زندان زنان و گفتگو با آنها برای شنیدن مشکلاتشان؛ نشستی با بانوان فرهیخته استان گلستان نیز داشت.
ایرنا

 • پرینت از این پست پرینت از این پست
 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

  کد امنیتی را وارد کنید *