به گزارش سهندنامه به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت خزانه داری آمریکا روز چهارشنبه ۲۲ دی ماه (۱۱ ژانویه) اعلام کرد «اداره کنترل دارایی های خارجی» این وزارتخانه، ۶ مرد و یک زن از مقامات عالی رتبه کره شمالی را که همگی از اعضای دولت این کشور، وزارت کار و «کمیته برنامه ریزی کشور» هستند، به فهرست تحریمی خود اضافه کرده است.
گفته می شود که یکی از این افراد خواهر کوچک تر «کیم جونگ اون» رهبر این کشور است.
به نوشته رویترز، «جان اسمیت» مدیر «اداره کنترل دارایی های خارجی» در این باره اعلام کرده است: «رژیم کره شمالی نه تنها به شدت حقوق بشر را نقض می کند بلکه سیاست های سانسور بسیار سختگیرانه ای اعمال می کند تا بر رفتار غیرانسانی و سرکوبگرانه خود سرپوش بگذارد.»
وزارت خارجه آمریکا نیز در بیانیه جداگانه ای اعلام کرده است که این اقدام بر اساس دومین گزارش درباره نقض حقوق بشر در کره شمالی انجام شده است که از اوضاع بسیار وخیم حقوق بشر در این کشور حکایت دارد. این گزارش حاوی شواهدی است که نشان می دهد کره شمالی مخالفان را زندانی و شکنجه می کند و بین ۸۰ هزار تا ۱۲۰ هزار نفر به دلیل اعتراض به بازداشت های گسترده و سانسور زندانی شده اند.
اخیرا تنش مستمر و دیرینه بین کره شمالی و آمریکا بر سر ادعای پیونگ یانگ مبنی بر توانایی آن برای دستیابی به موشک های بالستیک بین قاره ای بالا گرفته است.
ایرنا

 • پرینت از این پست پرینت از این پست
 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

  کد امنیتی را وارد کنید *